CESTOVÁNÍ S DÍTĚTEM

Více info

AVOVA TECHNOLOGIE BEZPEČNOSTI

Více info

EVROPSKÉ NORMY PRO AUTOSEDAČKY

Každé dítě v Evropě musí být při přepravě zajištěno dětskou autosedačkou od narození až do věku 12 let nebo do výšky postavy 150 cm. V jednotlivých zemích je tato povinnost stanovena zákonem nebo vyhláškou. Mezi narozením a 12 lety se tělo vašeho dítěte mění a neustále roste. Výběr správné dětské autosedačky nebo kojenecké přenašečky proto může být velmi obtížný. Existují však závazné normy a bezpečnostní předpisy, podle kterých jsou autosedačky vyráběny, testovány a schvalovány. Jejich alespoň částečná znalost vám přitom významně pomůže.

Co se můžete dozvědět z oranžové značky schválení, kterou musí mít každá autosedačka.

Oranžová schvalovací značka je nedílnou částí autosedačky, která nesmí být z používané sedačky odstraněna.Jejim odstraněním ztrácí autosedačka schválení k použití se všemi z toho vyplývajícími následky. Co ale ta slova a čísla na schvalovací značce znamenaji :

Child Car Seat Approval Label

1. Název výrobku

2. Typ schválení

3. Evropskou normu testování a schvalování dětských autosedaček
známou jako R-129

4. Symbol země, kde ke schválení došlo

1 = Germany
2 = France

5. Číslo schválení

6. Název a adresa výrobce

7. Seriové číslo výrobku

 
 

Je dobré vědět:  VŠECHNY AUTOSEDAČKY AVOVA JSOU SCHVÁLENY V NĚMECKU.Co je to i-SIZE?

i-Size je část nové schvalovací normy R-129 a podporuje ISOFIX jako způsob instalace autosedačky do vozidla, který přináší zvýšenou bezpečnost. ISOFIX byl vyvinut aby se snížíla možnost nesprávné instalace do vozidla při použití 3 bodových pásů vozidla. i-Size platí pro autosedačky k zajištění dětí od narození do velikosti těla 135 cm.

i-Size byl nyní implementován s R-129, ale stará schvalovací norma ECE R44/04 je dočasně stále povolena po dobu nejméně 5 let do roku 2020.

Rodiče se nás ptali na rozdíl mezi dřívějším standardem ECE R44/04 a R-129. Zde je rychlý přehled:

AVOVA safetycenter ECE table en 2 AVOVA safetycenter ECE table en 1

Existují další velké rozdíly mezi R44 a R-129: R-129 používá vylepšené zkušební figuríny vybavené větším počtem měřicích senzorů, které umožňují lepší sběr dat. Tzv. Q Dummies jsou mnohem blíže skutečným životním podmínkám, než staré P Dummies požadované pro R44.

i-Size zajišťuje více bezpečnosti a snazší manipulaci. AVOVA je první značka, která má všechny sedačky schváleny podle nové normy i-Size UN ECE R-129.

ECE R44/04 – the previous approval standard for child car seats in Europe

The ECE (Economic Commission for Europe) approval norm ECE R44/04 was introduced in 2005 and defined 5 child car seat categories, known as groups. Each group was designed for a particular weight and age range, either a more specific and narrow range or for a larger range known as the combination groups. This could become quite complex and overwhelming for parents.

All previous car seats developed to this standard are still allowed to be used. Please check the orange label on your seat. Any other standards have expired and those seats should no longer be used.

You are unsure whether your child seat still has admission? Ask the AVOVA experts. We are happy to help you!

×

TOP
Potřebujete poradit?
2000 znaků zbývá