CESTOVÁNÍ S DÍTĚTEM

Více info

AVOVA TECHNOLOGIE BEZPEČNOSTI

Více info

Návod k použití je součástí autosedačky. Na našem webu poskytujeme všechny příručky pro dětské sedačky AVOVA online.

Zkontrolujte prosím hledaný model autosedačky: dětské sedačky >> vyberte model >> přejděte dolů a klikněte na uživatelskou příručku.

Ano, všechny autosedačky AVOVA mají snímatelné potahy, které můžete vyprat.
Jednoduše sejměte potah a vyperte ho jemným pracím prostředkem při mírném 30 °C cyklu. Nepoužívejte cyklus odstřeďování a nedávejte jej do bubnové sušičky.

AVOVA nabízí dvouletou záruku na materiálové nebo výrobní vady - záruka nekryje nesprávné použití, poškození při živelné údálosti nebo poškození při nehodě. Záruční doba začíná běžet v den zakoupení produktu. Uschovejte si účtenku jako doklad o nákupu. Bližší informace o záruce jsou uvedeny na záručním listu, který při nákupu obdržíte. V případě reklamace kontaktujte prodejce, u kterého jste výrobek zakoupili.

Pokud chcete instalovat dětskou autosedačku AVOVA po směru jízdy vedle řidiče, posuňte sedadlo spolujezdce, na které ji umístite, co nejdále dozadu. A mějte na paměti: V případě nehody je nejbezpečnější místo pro vaše dítě v autě na zadních sedadlech. Zkontrolujte také, zda tento způsob instalace nezakazuje návod k obsluze vašeho vozidla.

Důrazně doporučujeme vyměnit autosedačku. Dokonce i nehody při rychlosti 10 km / h mohou vést k jemným prasklinám ve struktuře. Tato poškození nemusí být pro oko viditelná, ale přesto snižují bezpečnost vašeho dítěte při sezení na této autosedačce.

Navrhli jsme náš vnitřní pětibodový pás se zámkovým systémem, který dospělý snadno otevře, ale pro děti je to velmi obtížné. Potřebujete určitou sílu v prstech, kterou malé děti prostě nemají. Pokud se ale vašemu dítěti přesto podaří rozepnout bezpečnostní pás, doporučujeme okamžitě zastavit auto a znovu ho zapnout.

Vaše dítě sedí příliš vzpřímeně na sedadle. Ujistěte se, že vaše dítě sedí rovně a pohodlně v mírné záklonu. V každém vozidle má sedadlo jinou geometrii a obyčejně negativní úhel sedáku, což je pro sezení dospělého i dítěte bezpečné a pohodlné. Menší negativní úhel můžete vykompenzovat nastavením vysunutí ISIFIXových konektorů. Pokud je k dispozici  možnost nastavení sklonu opěradla zad sedadla vozidla, může jeho nastavení také pomoci.

Bezpečnostní pás autosedačky by měl být dostatečně těsný, aby udržel vaše dítě na svém místě, ale také pohodlný. Obecně řečeno: Mezi pás a hrudník by se měly vejít maximálně 2 prsty. Pokud se vaše dítě vyvleče z bezpečnostního pásu, je pravděpodobně příliš volný nebo je příliš tlustě oblečené. Když se to stane za jízdy, doporučujeme vám okamžitě zastavit auto a znovu mu bezpečnostní pásy nasadit.

Ujistěte se, že vaše dítě není oblečeno příliš teple. Silné bundy, kabáty, čepice a šály nejsou nutné ve vyhřívaném autě. Mohou dokonce ovlivnit správné napětí v bezpečnostních pásech.

To se u jednotlivých leteckých společností liší. Většina leteckých společností dnes umožní, aby byl kojenecká autosedačka byla instalována v protisměru na sedadlo letadla. U starších dětí nesmí být povolena autosedačka. Před letem se prosím poraďte se svou leteckou společností, zda ji můžete vzít na palubu, nebo zda ji musíte odbavit jako zavazadlo.

×

TOP
Potřebujete poradit?
2000 znaků zbývá