CESTOVÁNÍ S DÍTĚTEM

Více info

AVOVA TECHNOLOGIE BEZPEČNOSTI

Více info

Testy dětských autosedaček se těší velkému zájmu rodičů. Není se čemu divit, vždyť mají chránit to nejcenější co mají na místech tak rizikových, jako jsou naše silnice. V prvním letošním testu prověřil ADAC spolu se sesterskými organizacemi TCS a ÖAMTC 24 autosedaček více kategorií. Dvě autosedačky dostaly hodnocení nedostatečně z důvodu vysokého obsahu potencionálně škodlivých látek, sedm hodnocení uspokojivá a zbývajících 15 hodnocení dobrá.

Ad Sora Fix ADAC 420

 V kategorii 100-150 cm měla svého zástupce i německá firma AVOVA. Její dětská autosedačka Sora-Fix vyhrála svoji kategorii a s hodnocením 2.0 nechala za sebou autosedačky známých značek. Například Hi-Liner od Britax-Römer nebo RodiFix Pro2 od Maxi-Cosi. Podle testu poskytuje Sora-Fix významě lepší ochranu při bočnímum nárazu než obě jmenované autosedačky a oproti sedačce RodiFix Pro2 je lepší i u čelního nárazu. Velmi podstatnou otázkou je i správná instalace do vozidla. Podle testu je pravděpodobnost chybné instalace nejnižší u RodiFix Pro2 a Sora-Fix ji má také velmi nízkou, Hi-Liner v tomto parametru za oběmi zaostává.

A co ADAC píše o autosedačce Sora-Fix?

Dobrá dětská autosedačka pro děti přibližně od 4 let, která má možnost dodatečného upevnění jak do úchytů Isofix tak pásy auta. Upevnění do systému Isofix zvyšuje boční stabilitu a zabraňuje převrácení sedačky v zatáčkách. V některých případech je autosedačka ve vozidle stabilnější, pokud je opěrka hlavy vozidla vyjmuta nebo znovu nasazena proti směru jízdy.

A jaké konkrétní věci oceňuje ADAC na autosedačce Avova Sora-Fix:

Bezpečnost : Nízké riziko zranění při bočním nárazu, dobré vedení pásů, stabilita ve vozidle.

Používání : Nízké riziko chybného použití, snadné usazení dítěte, snadná instalace, dobrý návod, nízká hmotnost

Ergonomie : Dobrá podpora nohou, dobré polstrování, dítě má dobrý výhled, příznivá poloha sezení, zabírá málo místa, dostatek místa pro dítě.

Zpracování a čištění : možnost praní v pračce, velmi dobré dílenské zpracování, možnost sundání potahu.

×

TOP
Potřebujete poradit?
2000 znaků zbývá